Doalınn

Bize sorunuz mu var?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Whatsapp'tan sor

+90 533 251 74 59

Eposta Gönder

info@doalinn.com

Sıkça Sorulan Sorular

itemiz, 256 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır. www.doalinn.com’da alışveriş yapılırken kullanılan kart bilgilerinin tamamı kesinlikle kaydedilmez ve kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Web sayfamız üzerinden ya da bayii eczanelerimizden satın alabilirsiniz.

www.doalinn.com üzerinden gün içinde 16:00’ya kadar vermiş olduğunuz siparişler %90 oranında aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak İstanbul içi teslimatlar 24-48 saat arası, 2. 3. ve 4. bölge şehirlere ise 1-3 gün arasında gerçekleşmektedir.

249,99 TL’ye kadar olan alışverişlerde kargo ücreti size, 250 TL üzerindeki alışverişinizde ise bize aittir.

Kredi ve banka kartlarınızla ödeme yapabilirsiniz. Herhangi bir banka veya kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz havale yöntemi ile de ödemelerini gerçekleştirebilirler. Ödeme işlemi sayfasından ödeme yönteminizi seçebilirsiniz.

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra 5 ile 7 iş günü içinde ödemeniz gerçekleşir. Konu ile ilgili mail ve sms olarak da bilgilendirme sağlanır.

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün ambalajının açılmaması ve kullanılmaması gerektiğini unutmayın.

Talep edilmesi durumunda tarafınıza gönderilecektir.

Siparişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. Ancak siparişinizin hasarlı çıkması durumunda sitemizden bizi bilgilendiriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

DOALINN UÇUCU YAĞLARI

Firma olarak herhangi bir aracı kuruluş ile çalışmamaktayız. Her ürünü aracı firmalardan değil üreticisinden temin etmekteyiz. Bu amaçla mutlaka dünyanın neresinde olursa olsun üretici firma yerinde görülmekte, her türlü analiz ve belgeleri incelenmekte, ayrıca alınan numuneler iki ayrı üniversitede analiz ettirildikten sonra uygun bulunursa uçucu yağ satın alınmaktadır.

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağları da ancak bir taşıyıcı sabit yağ içinde seyreltildikten sonra masaj amaçlı kullanılabilir.

Genel olarak uçucu yağlar açıldıktan sonra ortalama 1 yıl süre ile saklanabilir.

Ürün portföyümüzde organik üretilmiş ya da doğadan toplanarak elde edilmiş ürünler mevcuttur. Etiket üzerinden ürünün organik olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bazı markalarda uçucu yağların üzerinde “Therapeutic Grade” ya da “Food Grade” gibi terimler yazdığını görebilirsiniz. Uçucu yağlar için bu şekilde bir derecelendirme yoktur. Bunun bir pazarlama stratejisi olduğu unutulmamalıdır. Doalinn uçucu yağları %100 saf ve doğal olup, size sunulan yağın kalitesi yapılan analizlerle garanti altına alınmıştır.

Öncelikle uçucu yağınızın kapağını ilk teslim aldığınız zaman değil kullanacağınız zaman açmalı ve mümkünse açtığınız tarihi şişe üzerine not etmelisiniz. Uçucu yağın saklama süresi boyunca aynı kalitede kalmasını sağlamak için serin ve kuru bir yerde, ağzı sıkıca kapalı, doğrudan güneş ışığı almayacak şekilde orijinal amber renkli şişesinde saklanması gereklidir.

Analiz sonuçlarımızın bazılarını web sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca talep etmeniz durumunda tarafınıza gönderilecektir.

UÇUCU YAĞLARDA GÜVENLİK

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağlarının da dahilen kullanılması önerilmez. Bunun temel sebebi uçucu yağlar oldukça konsantre karışımlardır ve bu sebeple başta ağız ve boğaz olmak üzere sindirim sistemi mukozasında hasara yol açabilir. Ancak hekim tavsiyesi ile özel olarak hazırlanmış formülasyonları ağızdan kullanılabilir.

Genel prensip olarak uçucu yağların hamilelikte kullanımından kaçınılmalıdır. Ancak Lavanta, Papatya, Gül, Yasemin, Itır gibi bazı uçucu yağlar aromaterapi amacıyla hamilelik sürecinde kullanılabilirler. Genellikle bu yağların güvenilirliği geleneksel kullanıma dayalı olup, güvenilirlikleri ile ilgili yeterli klinik çalışma yoktur bu sebeple difüzörlerde 10-15 dk yı aşmayacak şekilde iyi seyreltilmiş olarak kullanılmalı, hiçbir şekilde ağızdan alınmamalıdırlar. Ayrıca yukarıda saydığımız yağlar için %1 i aşmayacak şekilde uygun bir yağ içinde seyreltilerek cilt uygulamaları da yapılabilir.

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağları da ancak badem yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi bir sabit yağ içinde uygun şekilde seyreltildikten sonra cilde uygulanabilir. Seyreltme oranları kullanacak kişinin çocuk, yaşlı, hassas ciltli vb olmasına göre ayarlanmalıdır.