Sitenizden alışveriş yapmak güvenli midir?

Sitemiz, 256 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır. www.doalinn.com’da alışveriş yapılırken kullanılan kart bilgilerinin tamamı kesinlikle kaydedilmez ve kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

 

Ürünlerinizi nereden satın alabiliriz?

Web sayfamız üzerinden ya da bayii eczanelerimizden satın alabilirsiniz.

 

Sipariş sonrası teslimat süresi ne kadardır?

www.doalinn.com üzerinden gün içinde 16:00’ya kadar vermiş olduğunuz siparişler %90 oranında aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak İstanbul içi teslimatlar 24-48 saat arası, 2. 3. ve 4. bölge şehirlere ise 1-3 gün arasında gerçekleşmektedir.

 

Kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

249,99 TL’ye kadar olan alışverişlerde kargo ücreti size, 250 TL üzerindeki alışverişinizde ise bize aittir.

 

Ödeme yöntemleri nelerdir?

Kredi ve banka kartlarınızla ödeme yapabilirsiniz. Herhangi bir banka veya kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz havale yöntemi ile de ödemelerini gerçekleştirebilirler. Ödeme işlemi sayfasından ödeme yönteminizi seçebilirsiniz.

 

İade ettiğim ürünün parasını nasıl alabilirim?

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır.

 

İadeniz onaylandıktan sonra 5 ile 7 iş günü içinde ödemeniz gerçekleşir. Konu ile ilgili mail ve sms olarak da bilgilendirme sağlanır.

 

İade süresi kaç gündür?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün ambalajının açılmaması ve kullanılmaması gerektiğini unutmayın.

 

Alacağımız uçucu yağlar ile ilgili analiz sonuçlarını görebilir miyiz?

Talep edilmesi durumunda tarafınıza gönderilecektir.

 

Siparişim kargodan hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. Ancak siparişinizin hasarlı çıkması durumunda sitemizden bizi bilgilendiriniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

 

 

 DOALINN UÇUCU YAĞLARI

 

Doalinn firması uçucu yağlarını nereden temin etmektedir?

Firma olarak herhangi bir aracı kuruluş ile çalışmamaktayız. Her ürünü aracı firmalardan değil üreticisinden temin etmekteyiz. Bu amaçla mutlaka dünyanın neresinde olursa olsun üretici firma yerinde görülmekte, her türlü analiz ve belgeleri incelenmekte, ayrıca alınan numuneler iki ayrı üniversitede analiz ettirildikten sonra uygun bulunursa uçucu yağ satın alınmaktadır.

 

Doalinn uçucu yağlarını masaj yağı olarak kullanabilir miyiz?

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağları da ancak bir taşıyıcı sabit yağ içinde seyreltildikten sonra masaj amaçlı kullanılabilir.

 

Satın aldığımız uçucu yağın kullanım süresi ne kadardır?

Genel olarak uçucu yağlar açıldıktan sonra ortalama 1 yıl süre ile saklanabilir.

 

Doalinn uçucu yağları organik midir?

Ürün portföyümüzde organik üretilmiş ya da doğadan toplanarak elde edilmiş ürünler mevcuttur. Etiket üzerinden ürünün organik olup olmadığına bakabilirsiniz.

 

Doalinn uçucu yağları “Therapeutic Grade” midir?

Bazı markalarda uçucu yağların üzerinde “Therapeutic Grade” ya da “Food Grade” gibi terimler yazdığını görebilirsiniz. Uçucu yağlar için bu şekilde bir derecelendirme yoktur. Bunun bir pazarlama stratejisi olduğu unutulmamalıdır. Doalinn uçucu yağları %100 saf ve doğal olup, size sunulan yağın kalitesi yapılan analizlerle garanti altına alınmıştır.

 

Aldığımız uçucu yağı hemen kullanmayacaksak nasıl saklamalıyız?

Öncelikle uçucu yağınızın kapağını ilk teslim aldığınız zaman değil kullanacağınız zaman açmalı ve mümkünse açtığınız tarihi şişe üzerine not etmelisiniz. Uçucu yağın saklama süresi boyunca aynı kalitede kalmasını sağlamak için serin ve kuru bir yerde, ağzı sıkıca kapalı, doğrudan güneş ışığı almayacak şekilde orijinal amber renkli şişesinde saklanması gereklidir.

 

Alacağımız uçucu yağlar ile ilgili GC-MS analiz sonuçlarını görebilir miyiz?

Analiz sonuçlarımızın bazılarını web sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca talep etmeniz durumunda tarafınıza gönderilecektir.

 

 

 UÇUCU YAĞLARDA GÜVENLİK

 

Doalinn uçucu yağlarını dahilen yani ağızdan kullanabilir miyiz?

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağlarının da dahilen kullanılması önerilmez. Bunun temel sebebi uçucu yağlar oldukça konsantre karışımlardır ve bu sebeple başta ağız ve boğaz olmak üzere sindirim sistemi mukozasında hasara yol açabilir. Ancak hekim tavsiyesi ile özel olarak hazırlanmış formülasyonları ağızdan kullanılabilir.

 

Doalinn uçucu yağları hamilelikte kullanılabilir mi?

Genel prensip olarak uçucu yağların hamilelikte kullanımından kaçınılmalıdır. Ancak Lavanta, Papatya, Gül, Yasemin, Itır gibi bazı uçucu yağlar aromaterapi amacıyla hamilelik sürecinde kullanılabilirler. Genellikle bu yağların güvenilirliği geleneksel kullanıma dayalı olup, güvenilirlikleri ile ilgili yeterli klinik çalışma yoktur bu sebeple difüzörlerde 10-15 dk yı aşmayacak şekilde iyi seyreltilmiş olarak kullanılmalı, hiçbir şekilde ağızdan alınmamalıdırlar. Ayrıca yukarıda saydığımız yağlar için %1 i aşmayacak şekilde uygun bir yağ içinde seyreltilerek cilt uygulamaları da yapılabilir.

 

Doalinn uçucu yağları cilt üzerine uygulanabilir mi?

Diğer uçucu yağlarda olduğu gibi Doalinn uçucu yağları da ancak badem yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi bir sabit yağ içinde uygun şekilde seyreltildikten sonra cilde uygulanabilir. Seyreltme oranları kullanacak kişinin çocuk, yaşlı, hassas ciltli vb olmasına göre ayarlanmalıdır.